Вже зовсім скоро! Українців попередили про різке подорожчання комунальних послуг, ось як можна зекономити

В Україні вже через кілька місяців суттєво подорожчає газ, опалення, гаряча вода і електроенергія.

Напередодні чергової хвилі зростання комунальних тарифів журналісти порадили, як українцям скоротити суми в платіжках, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Постановили виплатити 3,6 млн грн штрафу”: Що чекає власників авто на іноземних “бляхах”

Експерти сходяться на думці, що найлегше почати економію, замінивши звичайні лампи розжарювання на енергоефективні. Наприклад, якщо замість 5 “звичайних” лампочок (75 Вт), купити енергозберігаючі лампи (0,02 кВт * год), то замість 70 кВт * год на місяць можна використовувати всього 20 кВт * год. Щомісячна економія 50 кВт * год скоротить суму в платіжці на 84 грн.

Наступний крок – заміна побутової техніки на нову, з класом енергоефективності А + і вище. В першу чергу мова йде про холодильник та пральну машину.

Сім’ям, які витрачають на місяць від 250 кВт * год, експерти радять встановлювати багатозонні лічильники. Це спеціальний електричний лічильник, який рахує не тільки всю витрачену електроенергію, але і враховує, в який час доби використовували “ток”.

Починати потрібно з установки індивідуального теплового пункту. Це лічильник і спеціальний прилад регулювання.

“Якщо на вулиці тепла погода, такий пункт дозволяє скорочувати подачу тепла. Також можна програмувати і не опалювати будинок “на повну” в період, коли більшість місцевих жителів, наприклад, знаходяться на роботі. Якщо при цьому будинок утеплений, то мінімальна подача тепла в певний час доби не вплине на температуру в квартирах “, – йдеться в публікації.

Наступний крок – утеплення всього будинку по периметру.

Спеціальні аератори можуть скоротити натиск подачі води в 3-4 рази (з 15 до 4 літрів в хвилину). Причому для того, щоб помити посуд, прийняти душ або вмитися, такого напору цілком буде достатньо.

Крім звичних рад: полагодити крани, вимикати воду, поки чистите зуби, частіше приймати душ, а не купатися у ванні, експерти озвучують ще кілька цікавих порад. Наприклад, замінити бачки унітаза на енергоефективні.