Як банани впливають на судини: будете в шоці

Вживання бананів захищає від розвитку атеросклерозу – головного провокатора смертельно небезпечних хвороб серцево-судинної системи.

Група американських вчених прийшла до висновку про те, що вживання бананів, які є продуктами з високим вмістом калію, допомагає запобігти процес накопичення атеросклеротичних бляшок в судинах і артеріях. Крім бананів, розвиток патології можна помітно знизити, якщо регулярно вживати і такі продукти як авокадо, кавуни, боби або картоплю, констатували наукові фахівці, інформує Ukr.Media.

Деякий час назад дослідники звернули увагу на те, що недолік калію в живильному середовищі артерій сприяє їх неправильній «поведінці» – при цьому виникають передумови для розвитку атеросклерозу. Щоб перевірити, наскільки недолік калію в дійсності шкідливий для судин, вчені провели експеримент з гризунами.

«Ми з’ясували, що низькі показники калію роблять сильний вплив на розвиток атеросклерозу: якщо його мало – патологія розвивається в кілька разів швидше, а якщо багато – майже так само сповільнюється», – повідомили вчені про встановлений ними вплив калію на судини.

За словами фахівців, атеросклероз починається з збільшення кількості холестеринових бляшок, які осідають на внутрішніх стінках судин. Таке накопичення протягом якогось часу призводить до потовщення судин і сприяє акумуляції в них кальцію, знищуючи гнучкість і еластичність.

джерело