Як почистити праску без спеціального олівця: впораєшся за кілька хвилин, не пошкодивши поверхні!

Нагар на прасці – це суще прокляття, оскільки він чиститься звичайними засобами вкрай неохоче, але при цьому дуже добре бруднить світлі речі смугами і плямами, які згодом просто не відпираються.

У багатьох дебатах, присвячених темі, як почистити праску, рекомендують використовувати спеціальні засоби, які продаються в магазинах побутової хімії і мають вигляд невеликого товстого олівця. Однак олівець такий можна купити не скрізь, коштує він не те щоб дорого, але цілком відчутно. Навіщо тобі витрачати зайві кошти, якщо існує можливість використовувати перевірені часом і попередниками в боротьбі з нагаром варіанти й засоби?

Перевірені методи

  • Наждачний папір. Проблема в тому, що сучасні праски вкрай погано ставляться до того, що їх дряпають – особливо з тефлоновою підошвою. Вкрай екстремальний спосіб, який дозволяє використовувати лише нульову шкурку (дуже дрібна зернистість) – праски старих моделей.
  • Харчова сіль. Сіль є приємною альтернативою абразивних речовин, що покриває наждачний папір. Насип на рушник або ганчірку тонкий шар солі і з натиском води по ній праскою – нагар зникне без сліду. Після того, як закінчиш процедуру, протри підошву праски шерстю. Якщо не допоможе – використовуй інші варіанти видалення нагару.
  • Зубна паста. Зубна паста містить елементи, які забезпечують розм’якшення продуктів реакції окислення (зубний наліт тому підтвердження). Видави на мокру ганчірку трохи зубної пасти і добре натри нею підошву праски, приділивши особливу увагу пригорілим місцям. Через кілька хвилин витри підошву сухою шерстю.
  • Столовий оцет. Кислота теж добре справляється з продуктами горіння та окислення. Нагар вона видаляє на раз-два. Найдоступнішою і дієвою кислотою з тих, що зберігаються у тебе вдома, є звичайний столовий оцет. Змочи у ньому ганчірку і протри праску до блиску. Якщо нагар не піддається – включи праску, нагрій підошву і протри гарячою. Нагар зійде за лічені секунди, проте по всій квартирі після цього сильно смердітиме оцтом.

Всі ці методи доступні для кожного міського жителя практично в будь-який час доби. Почистити праску не завдасть проблем і не займе багато часу, якщо ти знаєш, що потрібно робити і як.

джерело