Як швидко заснути! Існують спеціальні прийоми! Вони дуже прості і допомагають заснути в будь-якому стані!

Чекати, поки прийде сон, коли він не приходить, – то ще задоволення. Особливо якщо треба рано вставати.

Але на щастя, існують спеціальні прийомчики і секрети, які допомагають швидко заснути! Так-так – це правда!

А найцінніше те, що вони дуже прості і допомагають заснути в будь-якому стані.

Ось 5 таких прийомів:

  1. Приберіть телефон.

Головна причина, чому вам так важко заснути, – в тому, що ви встромляєте в телефон, бездумно перегортаючи стрічку в соцмережах або просто шарясь по інтернету.

Можливо, вам здається, що коли ви дивитеся або читаєте щось в інтернеті, то швидше заснете. Насправді все йде рівно навпаки.

Крім того, що телефон вас відволікає, синє світло екрану дуже шкодить нормальному сну, оскільки порушує вироблення мелатоніну в організмі. Як ви знаєте, мелатонін керує добовими циклами.

Тому, якщо ви хочете заснути, телефон доведеться відкласти в сторону. Не хвилюйтеся, він нікуди не дінеться – вранці продовжите гортати з того ж місця.

Крім того, варто завжди відключати звук, коли ви намагаєтеся заснути. Увімкніть режим польоту або просто беззвучний режим, щоб не чути вхідних дзвінків і повідомлень. В ідеалі треба зробити так, щоб від повідомлень навіть екран не займався.

  1. Візьміть книгу.

Не знаєте, як скоріше заснути? Кращий варіант – взяти книгу і читати. Бажано не саму захоплюючу.

Можете вибрати книгу на яку-небудь не дуже цікаву для вас тему, щоб заснути від нудьги. Тому ідеал – товста книга з дрібним шрифтом. Зрозуміло, читати її треба лежачи в ліжку.

Якщо ви не можете заснути через тривожних думок, читання книг допомагає зруйнувати цей цикл. Намагаючись одночасно зосередитися і на книзі, і на нав’язливих думках, ваш мозок дуже втомлюється, і організм швидше занурюється в сон.

Врахуйте, що цей спосіб працює тільки з паперовою книгою. В принципі читання з телефону або планшета теж може подіяти, але завжди є ризик, що ви будете відволікатися на повідомлення з соцмереж. Плюс, як уже говорилося, світло екрана погано позначається на сні.

  1. Увімкніть музику.

Існує спеціальна музика в стилі ембієнт, призначена для засипання. Просто пошукайте ембієнт або класику для сну на YouTube і отримаєте купу результатів.

По суті, музика перед сном заспокоює ваш слух і одночасно заглушає зайві шуми, які заважають вам спати.

Можливо, найкраще буде завантажити треки і скласти плейлист. Слухаючи онлайн, будь то з YouTube або якого-небудь стрімінгового сервісу, ви ризикуєте прокинутися, якщо раптом попадеться зовсім заспокійливий трек.

Ще один спосіб заснути за допомогою звуків – слухати білий шум.

Білий шум служить противагою всім іншим звукам у вашій спальні і за її межами. Це просто змішання безлічі різночастотних звуків, що грають одночасно. Такий шум не тільки заспокоює слух, а й допомагає зняти стрес.

Сучасні пристрої насправді видають не білий шум, а просто відтворюють різні заспокійливі звуки, що теж дуже ефективно. Можна вибрати звуки океану, водоспаду, дощу, грози, ліси і т. Д. Причому спеціального пристрою не знадобиться: для цього є купа додатків і сайтів.

  1. Почніть медитувати.

Це більш довгострокове рішення проблеми засипання. Існують різні види медитації, які помітно прискорять час засипання. Новачкам медитація може здатися складною, але коли ви до неї звикнете, ви полюбите її всім серцем.

Потрібно всього лише навчитися зосереджувати увагу на своєму диханні. Найчастіше рекомендують дихальну вправу, яке називається «методикою 4-7-8» і творить чудеса.

Найкраще, що його можна виконувати і лежачи, і сидячи. Так що якщо ви хочете швидко заснути, то цю вправу допоможе як в ліжку, так і на борту літака.

Ось що потрібно робити:

Вдихніть через ніс, подумки рахуючи від 1 до 4.

Затримайте дихання, продовжуючи вважати до 7.

На 8 видихніть через рот.

Повторіть 4-5 разів – і диво станеться!

Хороша альтернатива медитації, яка допомагає заспокоїти розум і, відповідно, тіло, – ведення щоденника. Записуючи все нав’язливі думки, які ви носили з собою весь день, ви буквально вихлюпує їх на папір. Після цього ви відчуєте полегшення, як після медитації, і заснути буде набагато легше.

  1. Випийте чогось теплого.

Ви, мабуть, помічали, що гарячий чай часто викликає відчуття затишку. Як приємно випити чаю перед сном, загорнувшись у плед на кріслі!

І дійсно: доведено, що теплі напої заспокоюють і сприяють релаксації.

Але це не обов’язково повинен бути чай. Можна випити склянку теплого молока з медом і апельсином.

Можна випити підігрітого вишневого соку: вишні містять багато природного мелатоніну.

Загалом, приготуйте собі улюблений гарячий напій (тільки не кава) і не поспішаючи випийте його на ніч, щоб підготувати себе до сну.

Джерело