Якби всі водії знали ці 18 правил, 90% ДТП просто не було б!

Ми відібрали 18 найкращих порад автомобілістам з добірок Thrillist і CTV News, які зроблять ваше водіння приємним і безпечним:

1. Коли ви стоїте на трасі перед поворотом ліворуч і пропускаєте зустрічні машини, велика спокуса заздалегідь повернути кермо наліво. Не робіть цього, адже випадковий удар ззаду може штовхнути вас під колеса найближчої фури! Тримайте кермо тільки прямо!

2. Якщо ви випадково залізли на узбіччя або сніжний бруствер, НЕ смикайте кермо в зворотний бік! Міцно стисніть його, не змінюючи положення ноги на педалі газу, і обережно компенсуйте відведення в сторону.

3. Будьте особливо уважні при проходженні затяжних поворотів по внутрішньому радіусу. Якщо зустрічний автомобіль, який проїжджав по зовнішньому радіусу, почне закидати, то в 9 випадках з 10 він поїде не в кювет, а прямо на вас. У такій ситуації найкраще рішення – це кювет.

4. Завжди прискорюйтеся, перелаштовуючись в іншу смугу.

5. Не їдьте по нейтральній смузі. Ви втрачаєте можливість прискорення, а гальма – не завжди прийнятний вихід.

6. Ніколи не гальмуйте на повороті. Пам’ятайте: на повороті – лише контрольоване прискорення!

7. Завжди залишайте собі запасний варіант дій. Наприклад, якщо ви не впевнені в можливості обгону, виїжджайте на зустрічну смугу та їдьте позаду, поки не переконаєтеся, що обганяти можна. В іншому випадку повертайтеся на свою смугу.

8. Здійснюючи шаховий обгін на трасі та вклинюючись в потік, зменшуйте швидкість ще на зустрічній смузі. Якщо ви почнете гальмувати пізніше, високий ризик, що вас потягне в потоці машин.

9. Якщо ви бачите, що зустрічна машина не встигає випередити, вмикайте правий поворотний сигнал і заздалегідь притискайтеся до узбіччя. Не треба блимати фарами – за кермом може бути недосвідчений водій.

10. Якщо машину зносить або заносить, не панікуйте. Вивчіть, що потрібно робити в таких ситуаціях, і дійте чітко за планом. Безвихідна ситуація лише одна – закидання транспортного засобу на спуску на передньому приводі, у всіх інших випадках завжди можна виправити становище.

11. Знайдіть більшу рівну територію і випробуйте свій автомобіль в екстремальному гальмуванні й прискоренні. Намацайте межу, вивчіть машину – ці знання можуть стати якраз доречним у важкий момент!

12. Не розраховуйте на систему курсової стабілізації під час дощу. Вона не працює при акваплануванні.

13. Вимкніть пристрій-антибуксир (якщо він не на одній кнопці з системою курсової стабілізації). На моноприводі від нього лише шкода! Особливо, коли треба проскочити перехрестя з різкого старту.

14. Враховуйте, що коли ви мчите по лівій смузі, а на зустрічній смузі затор, через що крізь нерухомі автомобілі мають властивість виринати безтурботні пішоходи.

15. Те ж саме – якщо ми мчимо по лівій смузі, а в правій всі стоять або ледве рухаються. Швидше за все, вони пропускають пішохода.

16. Якщо бачите на узбіччі людину з дітьми або самих дітей – гальмуйте. Завжди. За будь-яких обставин. Маленькі діти не вміють тримати рівновагу, не відчувають небезпеки і не знають правил дорожнього руху.

17. Якщо на дорозі виникла несподівана перешкода, особливо у вигляді невеликої тварини, постарайтеся оцінити ситуацію, перш ніж викручувати кермо вбік. Інакше ви ризикуєте розбитися об стовп, рятуючи бродячого собаку.

18. 99% всіх ДТП відбуваються з високою швидкістю. Чи багато ви згадаєте аварій, про які не можна було б сказати: «Їхав би трохи повільніше – все було б гаразд»? Задумайтесь!

Щасливої дороги!

За матеріалами