Якщо не зареєструвались, то платіть! За що українцям прийдеться заплатити 100 неоподатковуваних мінімумів

Вчора, 27 лютого, українські парламентарії збільшили суму штрафу за адміністративні порушення на державному кордоні, передає Корупція.Інфо

Похоронили заживо: девушка 11 дней кричала и рвалась из …

Відповідні зміни були внесені до Кодексу адміністративних правопорушень. За введення відповідальності за непокору вимозі прикордонників проголосував 251 народний депутат.

Згідно зі змінами до ст.185 (10), штраф за злісну непокору законному розпорядженню військовослужбовця або співробітника Державної прикордонної служби, які несуть службу з охорони державного кордону становитиме від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз – від 5 до 10 мінімумів).

Вчинення таких дій групою осіб каратимуть штрафами від 100 до 300 (зараз 10-20 мінімумів).

Штрафи за порушення іноземцями правил перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію становитимуть 100-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз від 30 до 50 мінімумів).

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що постійно проживають в країні, зобов’язані реєструвати місце проживання протягом 30 днів.

Відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачена в статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо ці правопорушення скоєні повторно протягом року, то це тягне за собою штраф у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перетинання або спроба перетину держкордону поза пунктом пропуску або через пункт пропуску без документів або за підробленими документами тягнуть за собою штраф від 200 до 500 мінімумів (зараз 100-200).

Кодекс доповнили також ст.204 (4), яка стосується порушення порядку в’їзду в район проведення АТО або виїзду з нього. Так, за перетин або спробу перетину лінії зіткнення в зоні АТО або непідконтрольної ділянки держкордону в цьому районі поза пунктами в’їзду-виїзду або в таких пунктах, але без документів, або без дозволу органів влади будуть карати штрафами від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів.

Якщо таке правопорушення буде скоєно групою осіб або правопорушником, щодо якого було застосовано адміністративне стягнення, штраф складе 50-70 мінімумів.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить 17 грн.

джерело