Якщо почали хворіти коліна і поперек, запам’ятайте: ніколи не торкайтеся до …

Доктор медичних наук, професор, телеведучий Сергій Бубновський після автокатастрофи 27 років ходив на милицях. І зробив неймовірне! Встав на ноги. Завдяки розробленій системі оздоровлення.

Чи не давав собі розкисати, хотів жити повноцінним життям. Це при важкій патології і декількох складних операціях!

А сьогодні Сергій Бубуновскій на своїх прийомах буквально перевертає свідомість своїх пацієнтів. Думаєте, у Вас болить хребет? Нічого подібного, там болю не буває, стверджує професор. Зате стану стовпа життя безпосередньо відбивається на здоров’ї людини, стверджує Сергій Бубновський і пропонує своє рішення цієї проблеми.

Якщо болить хребет, операція не допоможе

– Сергій Михайлович, у Вас відрізняється від офіційного погляд на лікування хребта …

– Просто треба зрозуміти одну важливу позицію: хребет не просто набір кісток і хрящів, хребців і дисків. Це – фортеця, всередині неї захований спинний мозок центральної нервової системи. І червоний кістковий мозок, який виробляє еритроцити, відповідає за імунітет і за гемоглобін. Будь-яка травма хребців призводить до непоправних руйнувань в цій фортеці.

Тому я противник операцій на хребті, наприклад при грижах міжхребцевих дисків. Хоча вони давно стали стандартними в нашому медичному світі. Але ж доведено (і не мною першим озвучено), що грижа хребта не обмежує спинно-мозкові нерви, тому що сам міжхребцевий диск знаходиться нижче виходу корінців спинного мозку. Це перше.

Друге. Кістки хрящів не болять. І нерви спинного мозку теж не болять, бо не мають больових рецепторів. А больові рецепти мають (в основному) тільки м’язи, зв’язки, сухожилля … Висновок? Діагноз «грижа як причина болю в хребті» неспроможний.

Але у нас все робиться за схемою: хворий йде до лікаря, лікар призначає МРТ, КТ, і на підставі цих досліджень ставиться діагноз і пропонується схема лікування. Так ось, лікування заздалегідь буде невірним! Тому що глибокі м’язи середньої поверхні хребта ніякими МРТ НЕ обстежуються. І, на жаль, це призводить до катастрофи під назвою «втрата здоров’я хребта».

– Яким чином?

– М’язи – це лікувальний фактор. Вони доставляють харчування дискам. Доставляють харчування органам. Тому що всередині м’язів проходять судини. І як раз про цю обставину часто забувають терапевти. Болить? Відмінно, кажуть вони, зараз ми пропишемо вам знеболюючі таблетки … А ці таблетки, між іншим (теж доведено!), В 50 відсотках випадків призводять до інфарктів і інсультів.

Не допомагають таблетки? Давайте застосуємо блокаду! А що блокада ?! Вона перекриває нервову прохідність, залишаючи людину беззахисною. І головне – не дає результату, не відновлює працездатність. Призводить до операцій, які автоматично перетворюють на інваліда.

Я вважаю, що головним фактором здоров’я хребта є м’язи, через які проходять судини і нерви. І якщо правильно працювати з цими м’язами, можна досягти чудових результатів.

Багато пропонують біг. Це непогана аеробне навантаження для здорових людей, що мають здорові суглоби. Вміють ці суглоби підготувати до бігу. Бігають правильно – в гарного взуття; вміють контролювати пульс до бігу, після бігу … Хто з вас контролює пульс? Взули кросівки – і побігли! Потім суглоби болять, хребет болить, грижа з’являється … Зате серце здорове, так? (Посміхається.)

Багато зараз займаються йогою. Начебто все чудово: розтяжка м’язів, дуже важливий фактор для здоров’я. Але як розтягуватися, якщо у тебе артроз, грижа хребта, коліна болять? Навіть якщо працювати упівсили, можна пошкодити м’язи. А якщо упівсили – який тоді взагалі толк в йозі?

Болить хребет? Займіться оздоровчою гімнастикою

– Що ви можете запропонувати?

– Щоб позбутися від болю в хребті, повернути йому здоров’я, для початку потрібно звернутися в центр кінеотерапіі і провести багатофункціональну м’язово-зв’язкову діагностику. Ту саму діагностику, яку необхідно додати до МРТ, КТ та рентгену. Я ж не проти цих обстежень в принципі, просто тільки їх недостатньо! Потрібно зрозуміти: можна нахилятися або не можна нахилятися? Можна віджиматися або не можна віджиматися?

Я ділю хребет на три частини. Так само, як і все тіло.

«Перший поверх» – ноги. Ноги відповідають за поперековий відділ хребта. Це означає, що людина (якщо у нього здорові суглоби) може присідати для поліпшення кровопостачання цього відділу і тазових органів – простати у чоловіків, придатків і матки у жінок. Тому що саме брак кровотоку на цьому «поверсі» веде до міоми, простатиту і ендометріоз.

– Я більше, напевно, належу до «третього поверху» – «офісна щур»: шия до вечора болить, голова …

Що порадите, доктор?

– Покращувати кровотік в проблемних зонах, в тому ж шийному відділі хребта. Обід, всі пішли? Встала і хоча б від столу, від стіни віджалася кілька разів.

А ще краще так. Спочатку присіла 10 раз (на видиху, як у всіх вправах!), Кров уже побігла по всьому організму. Потім – лягла на спину і попіднімали ноги теж раз 10. 10 раз віджалася. Причому так: віджалася – зробила ковток води, знову віджалася-знову ковток води … І так хвилин 10-15 кожен день. Це не праця, це задоволення!

Потрібно пам’ятати, просто зарубати на носі: життя є рух. Але люди згадують про це найчастіше тоді, коли вони втратили можливість рухатися. І тоді вони біжать до лікарів. Але ми можемо самі себе підняти, потрібно тільки не лінуватися працювати.

– Поки пацієнт з тим же остеохондрозом не добрався до вас і ваших тренажерів, що йому порадите?

– Прочитати мою книжку «Остеохондроз – не вирок», для початківців. І почати потихеньку виконувати вправи, які я там рекомендую. Правильно дихаючи. Обтираючись або обливаючись холодною водою – що завгодно, тільки не гріти себе, не ставити жодних рекомендованих бабками компресів, не надягати корсетів. І – ніяких теплих шарфів! Це шкідливо. Це погіршує гемоциркуляції.