«Євробляхери» прийшли до Зеленського! Зажадали нові правила, що пропонують!

Активісти організації “АвтоЄвроСила”, яка лобіює інтереси власників нерозмитнених авто, зажадала від президента Володимира Зеленського змінити формулу розрахунку акцизу, прибравши з неї коефіцієнт віку.

Про це заявили активісти організації на своїй сторінці Facebook. Звернення записали прямо біля Адміністрації президента.

Зараз формула розрахунку акцизу складається з: коефіцієнта віку авто (в роках), об’єму двигуна і базової ставки. Активісти ж хочуть, щоб розмір акцизу не залежав від того, скільки років автомобілю.

“Вважаємо, що найбільш прийнятний варіант, який швидко можна ввести з мінімальними змінами в законодавстві, це в існуючому законі з формули розрахунку акцизу прибрати коефіцієнт віку автомобіля, який доходить до 200% від його вартості”, – заявили активісти.

Відзначимо, в Україні ще в 2018-му прийняли рішення ввести драконівські штрафи для водіїв на єврономерах. Однак після протестів євробляхерів Рада пішла на поступки і відстрочила покарання до 22 серпня.

“Пане Президенте! Ми, ваші виборці, просимо Вас невідкладно розглянути цю пропозицію, не допустити грабежу захистивши інтереси всіх українців”, – йдеться у зверненні.

Які штрафи вводять:

-за водіння машини на єврономерах – 8 500;
-повторне протягом року водіння – 17 000 грн і заборона на водіння протягом року;
-якщо затримав розмитнення на термін до 1 доби – 170 грн;
-від 1 до 10 діб – 340 грн;
-від 10 до 20 діб – 8 500;
-від 20 до 30 діб – 85 000 грн;
-від 30 діб – 170 000 грн.

Раніше, президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді прийняти законопроект, який би відтермінував штрафи для власників нерозмитнених автомобілів.

Перед цим глава держави дав обіцянку власникам “євроблях”.

Проблему “євроблях” в Україні Володимир Зеленський пообіцяв вирішити в найближчому майбутньому. Про це президент України сказав під час зустрічі з “євробляхерами” на Закарпатській митниці.

Зокрема, Зеленський запевнив автомобілістів, що після виборів у Раду законодавство про розмитнення автомобілів на єврономерах буде переглянуто, і власникам таких машин не доведеться боятися “драконівських штрафів”, які їм загрожують вже в серпні.

За словами президента, зараз вирішити це питання не представляється можливим, так як ще не сформовано новий парламент. Але відразу ж після виборів народні депутати займуться проблемою “євроблях”.

Зеленський сподівається, що політики нового скликання Верховної Ради не просто дослухаються до його побажань, але і перестануть ігнорувати його ініціативи в цьому питанні.

Джерело