Євросоюз готовий виділити Україні новий транш! Названі умови!

Європейський союз готовий виділити Україні новий транш, якщо наша країна виконає кілька умов

Про це заявив генеральний директор директорату Європейської комісії з питань сусідства і переговорів по розширенню ЄС Крістіан Даніельссон, повідомляють «Українські новини».

«Ми обговорили питання макрофінансової допомоги ЄС, яка в останні роки була історією успіху у відносинах України і ЄС. Ми обговорили кроки, необхідні для того, щоб виділити другий транш цієї допомоги», – зазначив він.

євро, гроші

Уточнимо, що він відмовився називати ім’я, з ким саме обговорювалося це питання. Розмір допомоги Україні становить 500 млн євро.

«На цей раз для отримання наступного траншу була визначена необхідність прийняття закону, який стосується боротьби з відмиванням коштів, і закону, який стосується автоматизованих економічних операторів. Ще одна умова – функціонування системи автоматичної перевірки електронних декларацій, прийняття середньострокового плану реформування Митної і Податкової служб і виконання закону про ринку електричної енергії», – підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, МВФ не виділить Україні $1,3 млрд кредитних коштів найближчим часом. Грошей не буде незважаючи на те, що в умови для продовження фінансування Києва в основному виконав. Причин кілька. Насамперед — виключення з Кримінального кодексу за рішенням Конституційного суду статті про відповідальність за незаконне збагачення. У МВФ були дуже обурені таким рішенням. Також у фонді не бачать ніякої стабільності в Україні — глава уряду Володимир Гройсман подав у відставку, а парламент чекають позачергові вибори.

Також в МВФ не знають, яку тактику вестиме Володимир Зеленський. Саме ця невизначеність не дає можливості отримати Україні черговий транш за програмою stand by, яку Україна уклала в грудні 2018 року. Це 4-місячна програма обсягом $3,9 млрд.

При цьому у Зеленського заспокоюють на рахунок того, що Україна може не отримати траншу МВФ найближчим часом.

Україна в короткостроковій перспективі зможе утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу Міжнародного валютного фонду, кажуть у президента.

«Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку та «подушка безпеки» у вигляді більш $20 млрд золотовалютних резервів», – повідомив радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олег Устенко.

Джерело