Yвaгa! Щoйно повідомили! Попередьте усіх! Україну накрила ядepна хмара з Росії: жителям повідомили найголовніше

Після вuбyxy на вiйсьkoвій базі в Архангельській області у Росії поширили новину про перевищення гамма-випромінювання (до 16 разів), але Росгідромет опустив інформацію про бета-випромінювання, підвищений рівень якого ця ж служба виявила у Сєверодвінську та Архангельську.

Тепер стало відомо, що радіоактивна хмара, що утворилася в ході ядерного вибуху в Архангельській області, зараз проходить над Одесою

Згідно факсограмі, яку отримав Гідрометцентр Чорного та Азовського морів, область заражених повітряних мас переміщається над Одесою з 13 по 16 серпня, повідомляє портал Мегафон.

Також в документі зазначено, що ці ж повітряні потоки зафіксовані над Південною і Східною Україною.

Раніше завідувач відділом Інформатики навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Іван Ковалець в соціальних мережах опублікував карту, як поширилося радіаційна хмара з небезпечними частинками.

«Оновлення прогнозу поширення з урахуванням даних метеопрогнозу за 12-е серпня. Крім даних метеопрогнозу змінено час дії джерела з (6: 50-7: 00 UTC) з урахуванням останньої інформації МАГАТЕ про точний час початку викиду (за даними сейсмографів). У первинному варіанті розрахунків викид був розтягнутий на 1 годину, а в цьому варіанті він практично поставлено залповим (10 хвилин), що досить сильно позначається на формі хмари », – пише фахівець.

У експерта запитали, що летить в радіаційному хмарі, але він заявив, що його ніхто не зможе вивчити. Все через те, що Фінляндію майже не зачепило, а українські ЗАЕС і ЮУАЕС знаходяться на околиці зараження, хоча вони могли б вивчити елементи.

«Ізотопний склад ще не« зловили », але ввечері 11-го та вранці 12-го числа в декількох пунктах у Луганській, Харківській і Донецькій областях зафіксовано короткочасне (протягом 6-12 годин) підвищення фону (на 30-60%). Небезпеки немає ніякої, але можна зробити висновок, що час підходу хмари до України передбачено вірно за 3 доби. Чекаємо інформації про вимірювання ізотопного складу. », – додає фахівець.

Джерело