З 6,9 до 11,9 грн і з 35 до 51 грн: Стало відомо, наскільки в Україні здорожчають комунальні послуги

Комунальні тарифи в Україні будуть зростати з кожним роком.

Про це йдеться в консенсус-прогнозі Міністерства економіки на 2018-2019 роки, передпет Корупція.Інфо

Газ, за ​​планами уряду, буде дорожчати на 20% в рік. Таким чином, в 2021 році він буде коштувати на 73% дорожче, тобто 11,9 грн за кубометр. Сьогодні українці платять 6,9 грн.

Світло подорожчає на 22,5% в 2019 році, на 15% – в 2020-м і ще на 12,5% – в 2021-м. Це означає, що через три роки кіловат коштуватиме на 58% більше, а мінімальний тариф перевалить за 1,4 гривні. Сьогодні – 90 копійок.

Опалення та гаряча вода за три роки стануть дорожче на 47%, причому найбільше, відразу на 20%, тарифи виростуть в 2021 році. Це означає, що ті, хто сьогодні платить по 35 гривень за кожен метр, через три роки будуть платити 51 гривню.

Популярне: «Ви це свято запам’ятайте»: В маршрутці накинулися на жінку, яка попросила вимкнути російську музику (відео)

Втім, в Мінекономіки відзначають, що збільшення тарифу не буде однаковим по всій країні.

Що буде з тарифами на комуналку у цьому році?

Підвищення тарифів на газ: Бути чи не бути?

З квітня цього року планують змінити методику визначення вартості газу для населення. Якщо вірити проекту постанови, який може бути затверджений найближчим часом, за новою методикою вартість газу для населення будуть встановлювати один раз на рік – 1 квітня.

Ціна для споживача залежатиме від середньої ціни імпортного газу на німецькому газовому хабі, яка розраховується за шість місяців попереднього року.

Якщо новий порядок розрахунку стане чинним, вартість газу для населення з квітня може подорожчати більш ніж на 8%. Ціна буде залишатися незмінною протягом року, і буде діяти до квітня 2019 року.

Незважаючи на запевнення чиновників, що газ для населення в 2018 році дорожчати не буде, перспектива підвищення його вартості в поточному році виглядає цілком реальною.

Ціна на тепло буде залежати від газу

У Мінекономрозвитку прогнозують, що в поточному році вартість опалення і гарячої води може зрости на 20%. Це буде в тому випадку, якщо уряд прийме рішення підвищити вартість газу для споживачів.

При цьому тарифи на тепло на опалювальний сезон 2017-2018 року мінятися не будуть, запевняють Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Електроенергія теж під питанням

За рішенням Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з січня цього року вартість оптової ціни на електроенергію зросте на 16%. Ціни підвищуються в два етапи: в січні, і в квітні. Вартість електроенергії в результаті збільшиться з 1,37 до 1,59 грн/кВт (без ПДВ).

На даному етапі підвищення цін торкнеться не побутових споживачів: підприємств, підприємців і бюджетних організацій.

Куди ж без води

Підвищення цін на електроенергію для підприємств, як правило, призводить до підвищення вартості води для населення.

Не стане винятком і цей раз. У зв’язку зі зростанням вартості електроенергії та підвищенням мінімального рівня оплати праці, НКРЕКП прийняла рішення підвищити тарифи на холодну воду в поточному році.

Більше від інших вартість холодної води підвищиться в Харківвводоканалі – до 8,38 гривні за кубометр, або на 17%. Львівводоканал підвищує ціни на воду на 11%, а Дніпроводоканал – на 5%.

Всього цього року вартість тарифу на водопостачання та водовідведення зросте для 60 компаній.

джерелоhttps://korupciya.com/z-6-9-do-11-9-grn-i-z-35-do-51-grn-stalo-vidomo-naskilki-v-ukrayini-zdorozhchayut-komunalni-poslugi/