За кожною операцією буде суворий нагляд: Банки почнуть перевіряти рахунки українців, що потрібно знати кожному

В Україні незабаром запровадять жорстку систему контролю за прибутками громадян. Державна фіскальна служба планує слідкувати більш ретельно за рухом фінансів на рахунках фізичних осіб, особливо тих, які займаються підприємницькою діяльністю.

>На даний час абсолютно всі банківські установи зобов’язані надавати фіскалам такі дані, але не постійно, а лише тоді, коли відкривається або закривається рахунок. Тепер же за кожною операцією бізнесу буде суворий нагляд, тим паче що фінансові установи вже дали на це згоду.

За статистикою, в Україні – понад 2 мільйони офіційно зареєстрованих підприємців, більше половин із них відкрили рахунки у банках.


Тобто, решта відкриває їх в якості фізичних осіб, але не відраховують до бюджету податків. Фіскали поки не уточнили, як саме проводитимуть моніторинг рахунків – “методика відпрацьовується”, ось і весь стислих коментар податкової.

Ймовірно, навіть у новому законі буде лазівка: мова йде про ухвалений у червні документ “Про валюту та валютні операції”, згідно якого Державна фіскальна служба спільно з НБУ будуть контролювати валютні операції, таким чином обходячи банківську таємницю.На сьогодні більшість банків (державні в тому числі) вимагають від дрібного бізнесу звітності, нібито “для підтвердження особи підприємця”.<В іншому випадку фінансові установи погрожують заблокувати рахунки. При цьому юристи сумніваються в законності таких вимог. Але якщо податкова офіційно домовиться з банками про передачу такої інформації, подібні зміни отримають підтримку з боку закону. >

Джерело