Захист городу від шкідників: йод, нашатир, зеленка – на вашій грядці

Привіт друіз, ми раді бачити вас на нашому сайті. От-от почнуться весняні роботи на городах. В даній статті ми пропонуємо вам дізнатися про користь застосування йоду, зеленки, нашатиру та марганцівки у вашому городі.

Повідомляє годинник, із посиланням на vakurat.pp.ua

Йод в городі

Звичайний бульбашка йоду здатні надати городнику не одну велику послугу. Оскільки всі ми з дитинства знаємо, що йод – відмінний антисептик, гріх не застосувати цю його властивість у профілактиці хвороб рослин, особливо усіляких гнилей. Розчином 5-10 крапель йоду в десяти літрах води рекомендують обприскувати полуницю і суницю перед цвітінням. Ця проста процедура позбавить її від сірої гнилі та активізує життєві сили. Обприскування проводять 2-3 рази з інтервалом в десять днів. Розчином однієї краплі йоду на три літри води один раз поливають розсаду томатів, щоб збільшити продуктивність і майбутні розміри плодів. Після висадки розсади в грунт можна провести йодну підгодівлю ще раз, додавши в відро з водою три краплі йоду.

Норма поливу: літр під кущ. Якщо змішати в 10 літрах води 40 крапель йоду з літром сироватки і столовою ложкою перекису водню, вийде відмінний засіб для боротьби з ненависною фітофторою. Додавши до 9 літрів води літр нежирного молока і 10-12 крапель йоду, отримують розчин, що знищує неправдиву борошнисту росу на огірках. Крім того, йод входить до складу засобів, що запобігають пожовтіння листя у огірків і сприяють омолодженню батогів.

Підгодівля цибулі нашатиром

Кінчики пір’їнок цибулі зблідли, а саме перо стало жовтуватого кольору ?! Йому не вистачає азоту. Заповнити його допоможе розчин нашатиру.

Робиться він так: в 10л. води розведіть 3ст.лож. нашатиру. І під вечір полийте цибулю цим розчином під корінець.

Зеленка в городі

Розчин діамантово зелений не менше знаменитий, ніж йод, йому теж знайдеться застосування в дачному господарстві, не сумнівайтеся. Зеленкою можна змащувати рани рослинам при дрібній обрізці або випадкових пошкодженнях замість садового вару.

40 крапель зеленки, розчинені в відрі води допоможуть позбавити томати від фітофтори, а огірки – від борошнистої роси.

Щоб кожен раз не відміряти по крапельці, можна розвести бульбашку зеленки в літрі води, а потім на око по троху додавати в воду для обприскування. Обприскування вишні слабким розчином зеленки сприяє кращому зав’язуванню плодів.

Трихопол в городі

«Трихопол» застосовують як профілактичний засіб проти фітофтори. З цією метою 1 таблетку «Трихопол» розчиняють в 1 літрі води і обприскують томати кожні два тижні.

Аспірин в городі

Аспірин входить до складу одного з засобів боротьби з борошнистою росою агрусу і смородини.

Марганцівка в городі

Марганцівка будь-якому городникові добре знайома і застосовується повсюдно. В першу чергу в рожевому розчині марганцівки (0,5 грам на 100 мл.) Рекомендують протравлювати насіння перед посадкою, щоб знищити можливих збудників хвороб, що зимують на насінні. З цією метою насіння замочують в розчині на 20 хвилин, а потім висушують.

Якщо у відро рожевого розчину марганцівки (3 грами на 10 літрів) додати борної кислоти на кінчику ножа, то вийде гарне ранньо-весняне підживлення для суниці, малини, смородини та агрусу. Особливо гарний цей варіант підживлення на ділянках з піщаними грунтами. 2 чайні ложки марганцівки, розчинені в 10 літрах води, врятують суницю від сірої гнилі, якщо не забути обприскати ягоду після цвітіння.

У темно-рожевому розчині марганцівки замочують картоплю перед посадкою, а також насіннєві бульби перед закладкою на зберігання. Така обробка не подобається ні дротянці, ні хвороботворним грибкам.

Крім того, розчинену у воді марганцівкою проливають грунт для розсади, миють ящики, стаканчики і горщики, в яких планують вирощування розсади або вигонку зелені, обробляють зсередини і зовні теплиці і парники для профілактики хвороб рослин. Єдине, чого не варто забувати при використанні марганцівки, – все добре в міру. Занадто захоплюватися поливами «рожевою водою» не варто. Надлишок марганцю в грунті може несприятливо позначитися на розвитку культур. Обробляють зсередини і зовні теплиці і парники для профілактики хвороб рослин. Єдине, чого не варто забувати при використанні марганцівки, – все добре в міру.

Редакція сайту вдячна вам за те, що читаєте нас. Ми стараємося зробити наш вміст максимально корисним для вас!