Запам’ятайте на все життя: 10 золотих правил обрізання вашої смородини

Щоб кущі вашої смородини гарно плодоносили, потрібно вчасно і правильно їх обрізати. Саме про це і поговоримо.

1. При обрізанні чорної смородини потрібно пам’ятати про те, що плодові бруньки закладаються на прирості поточного року.PROMO CONTENT

2. Чим більше приріст, тим вище урожай ягід наступного року.

пише http://vakurat.pp.ua

3. Якщо обрізання не проводити, то кущ дає впродовж двох-трьох років хороший урожай. Потім сильно загущався, річний приріст помітно зменшується і смородина починає плодоносити лише на кінцях втечі. Урожай буде зменшаться з кожним роком.

4. Обов’язково потрібно проводити обрізання при посадці молодого саджанця. При посадці саджанець заглиблюють в грунт на 15 см і залишають над землею по 3-5 нирок. За період вегетації, при хорошому відході з кожної бруньки зростає вітка завдовжки близько 70-80 см. На другий рік після посадки на цих гілках формується перший урожай.є

5. Після збору урожаю вітки що відплодоносили вирізують, звільняючи місце для молодих.

6. Кількість молодих втеч треба регулювати, виходячи з сили куща. Якщо не провести цю операцію, то наступного року ви отримаєте рясний урожай, а приріст буде поганим. А це означає, що наступного року урожай буде втрачений.

7. На слабких кущах з поганим річним приростом (35- 40 см) проводять обрізання на 4-5 нирок. Не треба гнатися за малим урожаєм цього року – ваше завдання полягає в тому, щоб збільшити силу куща, виростити міцну, здорову рослину.

8. При формуванні куща враховувати сортові особливості. В швидкоплідних сортів – це гібридні сорти – урожай першого року буває високий (ягоди зростають по всій довжині втечі). На другий рік йде помітне зниження урожаю. Що робити? Читайте пункт 5.

На звичайних сортах ягоди зростають у верхній частині втечі. Тому на другий рік, окрім нульових втеч, інтенсивно зростають і бічні втечі другого порядку на плодоносних вітках нижче за зону плодоносіння. Як провести обрізання на таких кущах? Відразу після збору, видаляють нульові втечі і відплодоносившу частину.

Зверніть увагу!

Видаляється лише частина втечі. Тому що звичайні сорти смородини, в основному плодоносять на дворічних гілках.

9. Регулювати кількість гілок. Скільки потрібно залишати їх? Все залежить від сили куща. На середньому – можна залишити від 9 до 12. На сильній рослині допускається 15. На слабкому не більше 5.

10. Обов’язково проводити на старих (не більше 6-7 років), але хороших по врожайності кущах, радикальне омолоджуюче обрізання. Зрізають повністю всі старі втечі. Можна в цьому випадку застосувати, і більш щадне обрізання – видаляють всі старі, і залишають декілька молодих. Наступного року, на місці зрізаних втеч з’явиться велика кількість молодих втеч – не забудьте прорідити таку рослину.

Дотримуючись вищенаведених рекомендацій, кущі вашої смородини будуть плодоносити великими і солодкими ягодами.