Застосування соди для високого врожаю смородини

Досвідчені дачники використовуюють різні способи догляду за смородиною, щоб вона гарно плодоносила. Сьогодні поговоримо про один із таких способів.

Все більша кількість садівників-любителів віддають перевагу безпечним народним засобам при догляді за ягідними чагарниками. Затребуваністю користується харчова сода, яку часто застосовують при культивуванні смородини. Використання цієї неорганічної речовини дає можливість отримати високий і якісний урожай ягід.

Користь соди для смородинового куща

Підвищена кислотність грунту призводить до зниження врожайності ягідної культури. Розчин бікарбонату натрію допомагає усунути цю проблему.

Харчова сода для високого врожаю смородини застосовується наступними способами:

— На початку весни після обрізки кущів і розпушування грунту під рослиною розсипають цей домашній засіб. На кожен м² землі використовують 5-6 ст. л.

— Через 2 тижні після останніх морозів грунт навколо куща обробляють сумішшю, що включає до свого складу соду (4 ст. Л.), Золу (400 г), пісок (400 г). Після чого поливають підігрітою водою (3 л під кожну рослину).

— Часто комбінують використання бікарбонату натрію з підгодівлею саджанця настоєм картопляного лушпиння. Додають 1 ч. л. неорганічної речовини на 1 кущ. Таке поєднання компонентів допомагає знизити кислотність грунту і прискорити розпад крохмалю.

Садівники також застосовують цей народний засіб при підгодівлі смородини дріжджами. Таке добриво містить велику кількість мікроелементів і вітамінів, необхідних для нормального розвитку і росту рослинної культури. Сода використовується в якості каталізатора, який допомагає засвоєнню цінних речовин.

Комбінований склад готують за наступною схемою:

— У 5 л теплої води розводять дріжджі (0,5 кг) і додають харчову соду (100 г).

— Наполягають в теплому місці протягом 24 годин, після чого доливають ще таку ж порцію води.

Отриманий розчин використовують для поливу чагарнику під корінь або ж проводять обприскування їм.

Народний засіб – ефективний спосіб боротьби з молодими бур’янами. Щоб рідше прополювати землю під ягідними чагарниками, застосовують содовий розчин.

Для його приготування знадобляться:

• ода – 1 відро;

• сода – 4 ст. л .:

• рідке господарське мило – 2 ст. л.

Складом ретельно обприскують бур’яни. Повторну обробку проводять ще через 7 днів.

Проти хвороб і шкідників

Народний засіб згубно діє на грибок, який часто вражає смородину в дощову погоду. Але слід пам’ятати, що бікарбонат натрію ефективний тільки на початковій стадії розвитку захворювання.

У таких випадках допомагають такі склади:

— Содово-масляний. На 2 л теплої води беруть 3 ст. л. соди і 30 мл соняшникової олії. Ретельно збовтують розчин і заливають його в розпилювач. Обприскування проводять через кожні 5 днів, поки ознаки хвороби не зникнуть.

— Содовий розчин з додаванням олії. На 5 л підігрітої води використовують 50 г засобу і 2 ст. л. стружки господарського мила. Готують склад, яким обприскують смородину 1 раз в 5 днів.

Лікування ягідних рослин неорганічною речовиною екологічно нешкідливо. Такий спосіб боротьби з грибковими захворюваннями застосовують під час плодоношення ягідного куща, коли хімічні препарати заборонені для використання.

Чайна сода також допоможе боротися зі шкідниками:

• довгоносики:

• попелиць;

• гусеницею;

• равликами і слимаками;

• кліщем.

При приготуванні складу на 1 відро води беруть:

• соду – 2 ст. л .;

• господарське мило – 70 г;

• розчин йоду – 15 мл.

Проводять позакореневу обробку ураженої рослини.

Від гусениць застосовують суміш соди і борошна. Компоненти беруть у рівному співвідношенні. Приготованим засобом опудрюють уражену рослина.

Щоб боротися з равликами і слимаками, досить просто розсипати харчову соду навколо куща.

Отже, якщо дотримуватись вищенаведених рекомендацій, Вам вдасться виростити ведикі і солодкі ягоди.