Зеленський вижене депутатів Ради підмітати вулиці, новий закон все змінить: «Вони…»!

Президент України Володимир Зеленський хоче вигнати народних депутатів підмітати вулиці в якості покарання

Про це повідомив Представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук, передає «Радіо НВ».

«Після того, як ми почали співпрацю з Верховною Радою, Президент чітко визначив, що для нас неприйнятними є три речі. Перша і найскладніша – це “кнопкодавство”. Це та корозія, яка вражає український парламентаризм. Друге – це питання депутатських прогулів. І третє – питання голосування за законопроекти, за якими в особи є особистий конфлікт інтересів. Поступово ми хочемо ці три питання вирішити», – зазначив він.

Стефанчук підкреслив, що до парламенту вже внесено законопроект, який буде карати депутатів за «кнопкодавство».

«Ми почали з “кнопкодавства”. Ми запропонували внести зміни в Кримінальний кодекс України, згідно з яким особа, що порушує обов’язок іншої особи – народного депутата голосувати особисто буде притягатися до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу від 3 тисяч до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів», – підкреслив він.

Після цього, стверджує Стефанчук, Зеленський візьметься за іншу проблему, за яку нардепи будуть підмітати вулиці».

«Один з варіантів – я думаю, ми будемо розглядати його для питань, пов’язаних з депутатськими прогулами: ми хотіли б ввести ще одну санкцію – це громадські роботи. Людина повинна зрозуміти, що якщо він не може працювати на тій ділянці, яка відведена йому народом України, він повинен піти працювати на тій ділянці, який буде на благо громади. Піти помсти вулицю 20 днів або допомагати десь в будинках інвалідів чи ще якихось. Ми це пропишемо в інших нормах», – уточнив він.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський, президент України, зареєстрував у Раді законопроект №10394 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про забезпечення особистого голосування народними депутатами України» — закон про кнопкодавство і прогули. Інформація про нього з’явилася на сайті парламенту, але текст документа ще не опубліковано.

Джерело