Зеленський про корупціонерів: “Мені немає про що з ними говорити — повна конфіскація і 10 років в’язниці”

Зеленський прийняв рішення про долю корупціонерів. “Нічого з ними говорити — повна конфіскація і 10 років в’язниці”. Хоча, екс-президент Петро Порошенко дуже любив з ними саме розмовляти. Та, як бачимо, результат таких перемовин дорівнює нулю. А от у планах новообраного президента — боротися з корупціонерами кардинально. Про це повідомляє Ua.news.

Стало відомо, що президент вже подав на розгляд Парламенту відповідний законопроект. У ньому — доповнення Кримінального кодексу України відповідною статтею 368-5, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. 

Зеленський вважає, що проблему невідповідності статків державних службовців із їхніми офіційними доходами, треба вирішували дуже швидко. Адже українці вже не можуть терпіти нахабства чиновників-корупціонерів. Усі ж розуміють, що чиновник, який отримує кілька десятків тисяч в рік, ну ніяк не може придбати собі автомобіль елітного класу чи розкішний будинок.

Отож, потрібні зміни в законодавстві, щоб таких чиновників можна було притягнути до відповідальності. 

У якості покарання Зеленський пропонує конфіскацію майна і позбавлення волі від 5 до 10 років. Крім того, такий чиновник може забути про керівні посади протягом 3 років.

Як будуть визначати, хто із чиновників живе не за своїми заробітками? Якщо держпосадовець придбає активи, вартість яких більш ніж на 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його доходи, то питань не уникнути. Будуть однозначно перевіряти, звідки гроші. 

У документі пояснюється слово “активи” . Це грошові кошти: готівка чи на рахунку в банку; майнові права; нематеріальні активи, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, а також роботи або послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

Якщо правоохоронні органи зясують, що ці “активи” чиновник отримав незаконно, то прийдеться відповідати. Вмовляти, щоб повернули вкрадене, не будуть.  Зеленський налаштований рішуче боротися із чиновниками-корупціонерами: “Нічого з ними говорити — повна конфіскація і 10 років в’язниці”.