Жарти закінчились! Зеленський підніс сюрприз водіям, підписано закон: “нові дорожні знаки та штрафи”

Зеленський підписав закон про електромобілі

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким запроваджуються спеціальні дорожні знаки для місць паркування і зарядки електромобілів, повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

Президент Зеленський підписав закон №10405, яким крім вище перерахованого також вводяться зелені номера для електрокарів.

Даним документом передбачається штраф для водіїв автомобілів за зупинку або стоянку під подібним знаком в розмірі від 300 до 500 грн і дозволяє поліції і інспекторам з паркування затримувати такі автомобілі.

Цей закон дозволить забезпечити захист прав власників електромобілів, а також доступ до зарядних станцій.

Верховна Рада України підтримала цей законопроект 11 липня цього року. У нашій країні продовжує зростати попит на нешкідливі для навколишнього середовища електромобілі.

За даними асоціації Укравтопром, за перше півріччя поточного року українці придбали і зареєстрували 3185 електромобілів: 2964 легкових; 221 – комерційний електрокар. Попит на електромобілі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виріс на 58%.

Нагадаємо, що українці на наступних виборах глави держави зможуть голосувати онлайн. Про це розповів радник президента Михайло Федоров в інтерв’ю.

“Точно на наступних президентських виборах. Але я буду робити все, щоб, можливо, пілотно, можливо, повноцінно були і місцеві вибори онлайн. Це складне технічне завдання, в якому найголовнішим є забезпечення конфіденційності, цілісності та анонімності голосування”, – запевнив він .

За словами Федорова, запуск такого проекту вимагає серйозної підготовки.

“Ми для цього повинні підготуватися інфраструктурно з кібербезпеки, а також ментально. До президентських точно повинні встигнути”, – зазначив він.

джерело