“Згоріли миттєво, рідні не можуть повірити”: коронавірус вбив двох братів-медиків (фото)

Про це повідомляє “Обозреватель”.

Один із братів керував військовим шпиталем у Львові, а другий працював хірургом у Черкасах. Рідні підозрюють, що вірус медики підхопили на роботі.

Відомо, що 58-річний начальник Львівського військового шпиталю Іван Гайда хворобу відчув 1 червня.

“Він зачинився в кабінеті й нікого не пускав. Потім стало відомо, що чекав результатів ПЛР-тесту. Близько 17-ї години йому принесли тест, який виявився позитивним. Іван відразу перейшов до іншого корпусу, де розташовані інфекційні бокси, більше у свій кабінет не повернувся”, – розповідає його друг і колишній командир.

Син Івана Ярослав розповів, що батько буквально згорів від цієї інфекції.

За словами сина, коли в Україні почалася війна, Іван дуже багато сил і часу приділяв реабілітації поранених бійців.

“Спілкувався з бійцями. Незважаючи на свої посади, він був дуже простою людиною. Його мрією було згодом піти у відставку й повернутися в своє село під Бучачем, там, де жили його батьки”, – каже Ярослав.

За словами колишнього командира, Іван був дуже принциповим, наполегливим і послідовним, а до людей ставився з повагою.

Як повідомляє видання, дружини не змогли з ними попрощатися, тому що теж заразилися коронавірусом і були госпіталізовані.

Не зміг бути на похоронах і його молодший брат, 52-річний Олег Гайда.

18 червня він дізнався про смерть рідної людини, але вже тоді відчував себе погано.

“19 червня ми відвідували захід у мерії – нагородження. Він був у стресі, бо помер його брат. Можливо, вже тоді у Олега Михайловича з’явилися перші симптоми”, – розповідає в.о. директора Черкаського медичного консультаційно-діагностичного центру Оксана Ковальова.

Олег був завідувачем хірургічного відділення центру, однак там також не можуть зрозуміти, як він заразився коронавірусом.

23 червня співробітникам його відділення провели ПЛР-тестування. У всіх результат був негативним, проте в Олега – позитивний. 25 червня він сам звернувся в обласну лікарню й госпіталізувався в інфекційне відділення.

Однак хвороба розвивалася миттєво, і вже 30 червня Олега не стало.

Дружина Олега Людмила зараз перебуває в інфекційному відділенні. Попрощатися з чоловіком вона змогла тільки через вікно.