ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В 2018 РОЦІ: АЛГОРИТМ ДІЙ

“Сім кіл пекла” проходять українці, коли хочуть змінити цільове призначення земельних ділянок.

Стаття містить покрокову інструкцію, як правильно і швидко це зробити.

Відповідно до українського законодавства, а саме: п. 3 ст. 20 Земельного кодексу України, власники земельних ділянок можуть змінити їхнє цільове призначення за власною ініціативою.

Для цього необхідно підготувати заяву про зміну цільового призначення та завірити її у нотаріуса. З необхідних документів – паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про право власності на землю.

Наступний крок – отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення.

Для цього потрібно укласти договір із землевпорядною організацією – з фахівцем, який є в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників на сайті Держгеокадастру (Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру).

Інженер визначить межі ділянки та складе проект землевідведення. Розробка з усіма погодженнями займає в середньому від 1-го до кількох місяців.

У результаті буде готовий проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки в паперовій та електронній формі. Цей проект необхідно погодити в наступних організаціях:

 місцеве управління Держгеокадастру;

 місцевий відділ архітектури та містобудування (ДАБІ);

 в окремих випадках – в інших організації (органах лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології тощо).

 Нарешті, разом із затвердженим проектом землевідведення, власник подає заяву про зміну цільового призначення ділянки в межах населених пунктів до сільської, селищної чи міської ради. Ці місцеві органи влади на черговій сесії і приймуть відповідне рішення – задовольнити чи відхилити заяву.

Зверніть увагу, затвердження проекту щодо земельної ділянки, що розташована поза межами населеного пункту, здійснюється районною держадміністрацією – в формі розпорядження (а не рішення, як у випадку з місцевою радою).

 У разі відмови, органи влади мають вказати причини такої відмови. Найчастіше, це невідповідність нового цільового призначення вимогам містобудівного законодавства або місцевим правилам землеустрою. Відмова у затверджені проекту землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку.

 Якщо проект схвалений, потрібно звернутися до земельного відділу Держгеокадастру, щоб внести запис про землевідведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення до Державного земельного кадастру. Далі власник отримує витяг з Державного земельного кадастру про зміну цільового призначення земельної ділянки. До речі, замовити витяг можна й онлайн.

 Для цього ознайомтеся з відеоінструкцією від Держгеокадастру.

 Нарешті, власник реєструє право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням. Це можна зробити, звернувшись до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса.

 Правила реєстрації прав на нерухоме майно, у тому числі на земельну ділянку, визначені, зокрема Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою КМУ від 25.12.2015 р. № 1127.

передає  ukrainians.today