Знаменні події 7 лютого: Григорій-весновказівник

Цей день – один з найбільш цікавих з точки зору прогнозу погоди.
У народному календарі 7 лютого носить назву Григорій-весновказівник, передає Ukr.Media. Вважалося, що сьогодні можна заглянути не тільки на місяць або навіть на сезон вперед, але і набагато далі.

Мужчины, если у вас простатит, прочтите скорее

Говорили, що яким буде день опівдні – такою буде і перша половина наступної зими. Відповідно, частину дня з обіду до вечора передбачала погоду на другу половину.

Також помічали, що якщо на Григорія випаде сніг, то зима в наступному році не скоро настане. А ось співу синиць у цей день не раділи – це означало, що в лютому ще вдарять морози.

У Григор’єв день в селах робити добрі справи самим і згадувати про добрі справи, зроблені іншими. Про свої добрі вчинки не розповідали: творити добро потрібно було не для показухи, а заради власної душі. З цього приводу говорили: «Господь і так всі добрі справи бачить».

Також в цей день…

В 1301 році Едуард Карнарвонский стає першим англійським принцом Уельським. За переказами, Едуард I застосував хитрість, щоб домогтися домінування англійської корони в Уельсі. Коли він, досягнувши значних воєнних успіхів у цьому краї, зібрав валлійських князів і запропонував їм визнати васальну залежність від Англії, ті в якості головної умови зажадали, щоб принцом Уельсу був місцевий уродженець, що не знає ні слова по-англійськи. Едуард тут же дав урочисту клятву дотримати цю умову. Князі підписали договір про васальну залежність, після чого Едуард виніс їм свого сина (майбутнього короля Едуарда II), який народився напередодні у валлійському замку Карнарвоне, і вигукнув: «Ось вам принц Уельський, уродженець вашої країни і він ні слова не знає по-англійськи!».

1478 – народився Томас Мор, англійський гуманіст, державний діяч і письменник; один з основоположників утопічного соціалізму.

1752 – на території Російської імперії було встановлено правосторонній рух. Сталося все так: російська імператриця Єлизавета Петрівна наказала всім кінним візкам триматися правої сторони вулиці.

1795 – за велінням імператриці Катерини ІІ місто-порт Хаджибей було перейменовано в Одесу.

1804 – народився Микола Андрійович Маркевич, поет, історик України, етнограф.

1812 – народився Чарльз Діккенс, видатний англійський письменник.

1826 – ад’юнкт-професор Казанського університету Микола Іванович Лобачевський представив колегам роботу під назвою «Стислий виклад початків геометрії». У ній він запропонував переглянути п’ятий постулат Евкліда про паралельні прямі, і на основі своєї пропозиції створив струнку, логічну неевклідову геометрію, нині носить його ім’я.

1847 – Федір Іноземцев проводить першу в Російській Імперії хірургічну операцію з використанням ефірного наркозу.

1857 – у Росії видано указ про спорудження першої мережі залізниць.

1863 – у Вірджинії (США) Алансон Крей запатентував перший вогнегасник. І хоча мова йде не про сленгову пляшку ємністю 0,7 літра, є привід «остудити труби».

1906 – народився Олег Антонов, авіаконструктор, Герой Соціалістичної Праці. Під його керівництвом були розроблені літаки: Ан-2, Ан-8, Ан-10, Ан-12, Ан-14, Ан-22, Ан-24, Ан-26, Ан-28, Ан-32.

1925 – народився Джералд Малколм Даррел, англійський зоолог і письменник.

1926 – у Харкові народився шахіст Марк Тайманов. Переможець і призер понад 50 великих турнірів, учасник 23 чемпіонатів СРСР, у двох з яких переміг. Чотириразовий чемпіон Європи, чемпіон світу серед молоді, учасник змагань претендентів на першість світу (1953, 1971), олімпійський чемпіон 1956 року. В останні роки двічі ставав чемпіоном світу серед «сеньйорів» – шахістів віком від 60 років.

1926 – прийнято рішення про організацію Ашхабадської кінофабрики (з 1958 року – «Туркменфильм»).

1940 — Хетти Макденіел стала першою негритянкою, нагородженою «Оскаром» за роль другого плану у фільмі «Віднесені вітром». Всього ж стрічка зібрала 8 «Оскарів».

1960 – народився Дітер Болен, німецький музикант, композитор і продюсер (Modern Talking, Blye System).

1971 – народилася Аніта Цой, російська співачка корейського походження.

1975 – народився Уес Борланд, американський музикант, найбільш відомий як гітарист групи Limp Bizkit.

1978 – народився Ештон Катчер, американський актор («Ефект метелика», «Більше, ніж любов», «Одного разу у Вегасі», «Більше ніж секс»), колишній чоловік Демі Мур.

1981 – в авіакатастрофі Ту-104 під Ленінградом загинуло все керівництво Тихоокеанського флоту СРСР. З 52 загиблих – 16 адміралів і генералів і майже два десятка капітанів першого рангу, які займали адміральські посади. Стільки вищих морських воєначальників не загинуло за всю Другу світову війну.

1984 – команда корабля Challenger вперше виходить у відкритий космос без прив’язі і страховки.

1985 – народився Костянтин Крюков, російський актор («Спека», «Нульовий кілометр»).

1992 – міністрами закордонних справ і фінансів 12 країн-членів Європейського економічного співтовариства в нідерландському місті Маастрихт підписаний договір, який дав життя Європейському союзу.

1998 – в японському місті Нагано відкриваються XVIII зимові Олімпійські ігри.

1998 – сноуборд був включений в програму Олімпійських ігор.
джерело