Зростають у кілька разів: Стало відомо, які пенсії отримуватимуть українці вже з нового року

Український уряд пропонує парламенту в 2019 році направити Пенсійному фонду 166,5 млрд грн, що на 27,2 млрд гривень більше, ніж у поточному році.Це передбачено в проекті бюджету, зареєстрованому в парламенті.

“Видатки державного бюджету, які спрямовуватимуться Пенсійному фонду на виплату пенсій у 2019 році за бюджетною програмою “Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіциту коштів Пенсійного фонду”, складуть 166 млрд 500 млн грн”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Там також зазначається, що в 2019 році, як і в попередні роки, мінімальні пенсії виплачуватимуться у розмірах не нижче встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; за рахунок коштів державного бюджету здійснюватимуться видатки на пенсійне страхування окремих категорій громадян (осіб, які проходять строкову військову службу, здійснюють догляд за дитиною або інвалідом тощо).

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла пенсійну реформу 3 жовтня минулого року. Згідно з реформою, мінімальна пенсія становить 1 452 грн. Необхідний страховий стаж буде поступово підвищуватися до 35 років у 2028 році.

У Міністерстві соціальної політики чекають, що в 2019 році пенсії українців зростуть на 20%.
Джерело