Зима закінчилася тепер не тільки на календарі: погода приготувала весняний подарунок

 

class=”share-social–buttons fixed-xs”>весна лиса

У четвер, 22 березня, на всій території України встановиться мінлива хмарність без опадів, вдень стовпчики термометрів піднімуться вище нуля

Про це йдеться в прогнозі Укргідрометцентру.

На заході сьогодні мінлива хмарність. Сніг припиниться. Вдень від -1 до + 3ю

На півночі також погода порадує сонцем. Удень 0 … + 2.

У центрі аналогічна погода.

На сході – мінлива хмарність. Термометри покажуть вдень від -1 до +3.

На півдні вдень повітря прогріється до 0 … + 3.

У Києві 22 березня вигляне сонце. Вдень -1 … + 1.

Зазначимо, 22 березня в Україні традиційно відзначають День сорока Севастійських мучеників (сорок святих, або сорок мучеників). В Україні здавна вважалося, що з цього дня має розпочатися справжня весна, тому матері випікали з тіста по сорок «жайворонків» чи «голубів» і віддавали дітям, щоб вони, ходячи вулицями, закликали птахів із вирію. За звичаєм, у цей день дівчата варили сорок вареників. Але найбільш символічним був обряд «топтати ряст».

Вважалося, що той, хто навесні потопче його, убезпечить життя й здоров’я протягом року. Тому всі, навіть літні й кволі, виходили в поле і, притупуючи ногами по зелених сходах, казали: «Топчу, топчу ряст. Дай, Боже, потоптати і того году діждати!»
>
Хоч цей день і вважався провісником весни, але люди вірили, що ще може бути сорок приморозків: «Сорок святих ще принесуть сорок морозів», «Сорок святих сорок лопат снігу викинуть».

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1942 році: –18,4; а найтеплішим у 1974 –  +21,5.

Зазначимо, на думку народного синоптика Леоніда Горбаня, прохолодна погода триватиме до самого Великодня, а квітень буде до того ж ще і дощовим. Він прогнозує прихід справжньої весни лише в травні.

Тим часом експерти гідрометеорології вважають, що причиною холодного і снігового березня стали регіональні кліматичні зміни – настав 30-річний період похолодання.

Зате метеорологи заспокоюють, кажучи, що погода у квітні не повинна піднести ніяких сюрпризів, снігу, як у минулому році, не буде.

Джерело: Politeka